Турбота про розвиток та здоров’я дитини починається в сім’ї з прийняття нею здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя – це:

- сприятливий емоційний клімат в родині, дружні взаємовідносини між батьками й дітьми;

- відповідальне ставлення батьків до здоров’я дитини та власного;

- сприятливі умови до фізичного та психічного розвитку дитини;

- правильно організована раціональна їжа;

- дотримання вдома режиму дня для дитини;

- негативне ставлення дорослих до алкоголю та паління;

- достатня трудова активність, заохочення дітей до посильної праці;

- утримання в чистоті тіла, одягу і приміщення;

- розумні вимоги до дитини, спільні ігри, проведення дозвілля (прогулянки в ліс, парк, на ковзанку, лижні прогулянки, спільне читання, малювання тощо).

Дуже важливо бути доброзичливою та ввічливою людиною, і вчити бути такими своїх дітей.

Батьки – приклад для дітей

1. Будьте гарним прикладом для своїх дітей у ставленні до власного здоров’я.

2. Ведіть здоровий спосіб життя.

3. Займайтесь фізичною культурою, виконуйте вранці вправи ранкової гімнастики. Виробляйте сталу звичку на потребу в цьому.

4. Практикуйте вдома певну систему оздоровлення всіх членів родини, в тому числі й дітей.

Орієнтовний комплекс ранкової гімнастики для виконання вдома:

1.Ходьба на місці.

2. Стоячи, руки на поясі. Нахили голови вперед-назад, вправо-вліво (4-5 разів).

3. Стоячи, руки вперед. Обертальні рухи долонями (3-4 рази).

4. Стоячи, руки в сторони. Обертальні рухи в ліктьових суглобах (3-4 рази)

5. Стоячи, руки вгору. Обертальні рухи прямими руками (3-4 рази).

6. Стоячи, права рук вгору, ліва вниз. Ривки руками назад. Зміна рук кожні два рази (4-5 повторень).

7. Стоячи, руки на поясі. Нахили вперед-назад, вправо-вліво (2-3 рази в кожен бік).

8. Стоячи, ноги нарізно, руки вперед. Махи прямими ногами вперед, убік, назад (2-3 рази в кожен бік).

9. Сточи, руки на поясі. Випади вперед-назад, убік з упором руками на коліно(1-2 рази в кожен бік).

10. Стоячи, руки на поясі. Присідання, руки вперед (5-6 разів).

11. Ходьба на місці, підскоком (5-6 разів).

12. Ходьба на місці.

Комплекс вправ повторюється впродовж 1-2 тижнів. Потім слід перейти до інших рухів. Придумати вправи для ранкової гімнастики дуже просто самому.

Пам’ятка для батьків

1. Привчайте дитину до дотримання вдома режиму дня, санітарно-гігієнічних та культурно-гігієнічних вимог.

2. Виконуйте щоденно разом з дитиною ранкову гімнастику, проводьте загартувальні процедури, виходьте на прогулянку…

3. Облаштуйте в квартирі спортивний куточок.

4. Розвивайте в дитини вміння виконувати вправи з основних рухів – вправляйте в ходьбі, бігу, стрибках, повзанні, лазанні, утриманні рівноваги, виконанні вправ із м’ячем.

5. Грайте з дитиною в рухливі ігри, які сприяють розвитку гнучкості, швидкості, спритності, зокрема на свіжому повітрі.

6. Організовуйте у вихідні дні пішохідні прогулянки, туристичні походи.

7. Катайтеся разом з дитиною на санчатах, ковзанах, лижах, велосипедах, роликах, грайте в бадмінтон, теніс, футбол, баскетбол, хокей, в ігри з м’ячем, стрибайте через скакалку.