Захарчук Раїса Василівна,

Спеціаліст вищої категорії, 

Відмінник освіти України

 

 

Вихователь-методист займається методичною роботою та організує весь освітньо-виховний процес у дитячому садку.

Якщо коротко, то вихователь-методист аналізує, планує, організовує, координує, контролює діяльність педагогічного колективу.

Разом із завідувачем ДНЗ він керує колективом дитячого садка, беручи участь у добиранні кадрів, у розробленні та впровадженні програм розвитку та педагогічних планів.

Вихователь-методист проводить ґрунтовну методичну роботу у педагогічному колективі: відкриті заняття для вихователів, семінари-практикуми, індивідуальні та групові консультації.

Крім того, він бере участь у роботі з батьками: готує інформації, випускає методичні рекомендації, що присвячені сімейному вихованню та ін.

Робоче місце вихователя-методиста, як відомо, методичний кабінет. Там кожен педагог може отримати практичну допомогу в організації роботи з дітьми, а батьки можуть проконсультуватися з приводу розвитку дитини, отримати відповіді на питання про педагогічний процес в дошкільному закладі. 

Ще одне завдання вихователя-методиста, мабуть, найважливіше, - розуміти і правильно оцінювати сили і можливості кожного педагога, знати, що важливо для нього в житті, до чого він прагне, щоб задовольнити потребу кожного педагога в повазі, визнанні та самореалізації.

 ПЛАН РОБОТИ 

ЗДО № 52 ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧОГО НАПРЯМКУ

 на ГРУДЕНЬ 2018 року

Відкрити...

  17.05.2018р. у ДНЗ було проведено тренінг для педагогів та батьків з питання: "Використання інноваційних оздоровчих технологій у роботі з дошкільниками". Серед великої кількості сучасних технологій найбільший інтерес у вихователів викликали такі технологій як: стретчинг, степ-аеробіка, звукова дихальна гімнастика та інші. Сподіваємось, що навчання дорослих набагато покращить здоров'язбережувальний ефект освітнього процесу.

  20.03.2018р. до дня народження Ліни Костенко у ДНЗ відбулися педагогічні читаня за творчістю відомої поетеси. Педагоги ближче познайомились із життєвим та творчим шляхом відомої української поетеси. У виконанні педагогів Видаш О.Я., В’юн Г.В., Богинської Т.С., Ткач Л.О. прозвучали вірші Л.Костенко. До уваги присутніх була представлена добірка пісень відомих українських виконавців на слова Л.Костенко.

  З 19.03 по 22.03.2018р. у ДНЗ пройшли творчі звіти педагогів, що атестуються у 2017-2018 навчальному році. Вихователі ретельно готувались до цієї події та достойно представили свої авторські доробки перед педагогічним колективом. Цікаві посібники представили вихователі Омарова О.А., Ткач Л.О., Павлюк Л.В., Богинська Т.С., Скиба О.П.

  Творчі звіти педагогів розпочалися 14 березня 2018р. Члени атестаційної комісії та члени педагогічного колективу відвідали заняття у вихователів, що атестуються: Богинської Т.С., Видаш О.Я., Омарової О.А., Ткач Л.О., Павлюк Л.В. Педагоги у роботі з дітьми використали сучасні інноваційні програми: пісочну терапію, пальчикову гімнастику, інтерактивні методи роботи, за що отримали високу оцінку своїх колег.

13.02.2018р. у ЗДО відбулося засідання методичного об'єднання вихователів міста з питання правовоїосвіти дошкільників. Під час засідання вихователі мали можливість переглянути інтегроване заняття у молодшій групі №8 з теми: "Світ казки, в якому завжди сонячно", яке підготувала вихователь вищої категорії Скиба О.П. та музично-літературну розвагу "Подорож до країни прав" у старшій групі №5 (вихователь Князєва Л.М., спеціаліст вищої категорії). 

Вихователі також взяли участь у інтерактивній формі методичної роботи "Правова хвилинка" з використанням "мозкового штурму", познайомились із новинками методично\ літератури, системою роботи закладу з питання правового виховання, який був представлений у вигляді доповіді-презентації вихователем-методистом Захарчук Р.В. На засіданні методичного об'єднання були присутні: Лукащук Л.М.- методист КУ "Рівненський міський методичний кабінет"; Романюк О.О.- керівник методичного об'єднання; та вихователь-методист ЗДО №28.

30.01.2018р. у ЗДО відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників "Спортивні ігри і вправи - ефективний засіб фізичного виховання дошкільників". Під час семінару були використані інтерактивні форми роботи та інформаційно-комунікативні технології.

 Школа передового педагогічного досвіду - активна форма методичної роботи. "Вихователь-методист" Пилипчук О.Ф. спеціаліст високого класу та майстер на всі руки. Досвідом своєї роботи вона поділилася з колегами під час чергового засідання "майстер-класу" з образотворчої діяльності. на цей раз вихователі вивчали основи роботи з ниткографії. Під час занять у школі ППД вихователі не тільки вчаться та переймають досвід, а й отримують емоційне та психологічне розвантаження.

Інтерактивні форми і методи стали невід'ємною частиною методичної роботи у ДНЗ. Вихователем-методистом Захарчук Р.В. була проведена консультація з елементами тренінгу з питання: "Використання музичних флеш-ігор у повсякденному житті дошкільників". Вихователі отримали не тільки консультацію з питання, яке їх цікавило, але й змогли повправлятися у використанні різноманітних ігор, які останнім часом стали дуже популярними. Отримані знання вихователі із задоволенням використають у роботі з дошкільниками.

Готуючись до педагогічної ради з теми: «Педагогічний супровід екологічної освіти дошкільників у ДНЗ» у дошкільному закладі було організовано та проведено ряд заходів, а саме: семінар-практикум з питання: «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку», консультація для вихователів з питання: «Технологія використання казки у формування основ екологічної культури дітей дошкільного віку»,

колективний перегляд занять за освітнім екологічним проектом «Папір – наше багатство»: інтегроване заняття: «Ознайомлення з властивостями паперу» з дітьми молодшої групи № 7 (вихователь Синявська Н.А.), заняття з художньої праці у середній групі № 13 «Чарівні перетворення паперу» (вихователь Дідух А.В.), інтегроване заняття «Папір своїми руками» - старша група № 6 (вихователь Видаш О.Я.), заняття з фізичного розвитку з атрибутами, виготовленими із використаних газет – старша група № 9 (інструктор з фізкультури Наумець Н.А.). Вище згадані заходи сприяли підвищенню фахової майстерності та професійному зростанню педагогів ДНЗ, покращенню рівня самоосвіти з питання формування екологічної культури дітей дошкільного віку.

Переглянути фото...

Готуючись до педагогічної ради,  методична служба ДНЗ організовує та проводить низку заходів з метою підвищення фахового рівня педагогічних працівників. 18 жовтня 2016 року  вихователем-методистом Захарчук Р.В. було проведено   засідання інтерактивного семінару з питання: «Сучасні проблеми економічного виховання дошкільників», під час якого за допомогою різноманітних інтерактивних ігор та вправ  педагоги отримали нові знання з питання формування основ економічної культури дошкільників та  вивчали сучасні форми і методи роботи з дітьми  з проблемного питання. Зацікавили педагогів  і  інновації у дошкільній освіті, а  саме: програма комплексної соціальної та фінансової освіти дітей від 3 до 7 років «Афлатот» та інтегрований курс «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку».

09 лютого на базі дошкільного закладу було проведено міське засідання методичного об’єднання вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів. На м/о були запрошені начальник відділу дошкільної освіти Ремизович Г.М.,  методист КУ РММК Лукашук Л.М. Під час засідання   обговорювались актуальні питання методичного супроводу національно-патріотичного виховання дошкільників. Під час засідання м/о  використовувався комплексний підхід до розв’язання даної проблеми, інноваційні форми і методи роботи з педагогами і дітьми. До уваги учасників м/о  була представлена доповідь-презентація вихователя-методиста Захарчук Р.В. з досвіду роботи ДНЗ, перегляд та аналіз інтегрованих занять (група № 8, тема: «Рівне-чарівне», вихователь вищої категорії Олексієвець Т.С., група № 14, тема: «Подорож до майстерні ремісників», вихователь першої категорії Олексін Т.М.).  Діти середньої групи № 8 мали можливість перетворитися на птахів та побачити рідне місто з висоти пташиного польоту, а вихованці старшої групи № 14 показали неабиякі здібності у мистецтві лозоплетіння. Робота зі слухачами була побудована на інтерактивних формах навчання (інтерактивна гра «Метод 6 капелюшків Едварда де Боно» та інші).

20 жовтня 2015 року у дитячому садку відбулося засідання семінару-практикуму для вихователів з питання: «Сучасні підходи до національно-патріотичного виховання дошкільників». Вихователі  прийняли активну участь у обговоренні актуальних проблем  виховання маленьких патріотів засобами народознавства, казки та народних промислів  та з інтересом  переглянули відкриті заняття у молодшій групі № 13 (Тема заняття «Стежками бабусиних казок», вихователь Дідух А.В.) та середній групі № 10 (Тема заняття «Народні  ремесла», вихователь Пилипчук О.Ф.)