25.10.2023р. вихователем-методистом Захарчук Р.В. у ЗДО було організовано та проведено педагогічний тренінг для педагогів за темою: «Актуальність творів В.Сухомлинського для дітей в умовах війни». Педагогів зацікавила тема тренінгу, про що свідчила активна участь слухачів в усіх інтерактивних вправах.

 

Перша педагогічна рада зібрала весь колектив ЗДО після довгої літньої відпустки. Проаналізували свою роботу, обговорили плани на майбутнє, визначили пріоритети та поставили основні завдання на новий навчальний рік. Були і надзвичайно приємні моменти - нагородження кращих педагогів за результатами роботи. Були і зворушливі хвилини - вітання та слова вдячності за багаторічну сумлінну працю вихователю вищої категорії, відміннику освіти України Єрмаченковій Аллі Анатоліївні, талановитому педагогу та мудрому наставнику. Наші шляхи не розходяться, а прямують паралельно. Хай новий навчальний рік буде цікавим, результативним, а головне - переможним!!!

Захарчук Раїса Василівна,

Спеціаліст вищої категорії, 

Відмінник освіти України

 

 

Вихователь-методист займається методичною роботою та організує весь освітньо-виховний процес у дитячому садку.

Якщо коротко, то вихователь-методист аналізує, планує, організовує, координує, контролює діяльність педагогічного колективу.

Разом із директорм ЗДО він керує колективом дитячого садка, беручи участь у добиранні кадрів, у розробленні та впровадженні програм розвитку та педагогічних планів.

Вихователь-методист проводить ґрунтовну методичну роботу у педагогічному колективі: відкриті заняття для вихователів, семінари-практикуми, індивідуальні та групові консультації.

Крім того, він бере участь у роботі з батьками: готує інформації, випускає методичні рекомендації, що присвячені сімейному вихованню та ін.

Робоче місце вихователя-методиста, як відомо, методичний кабінет. Там кожен педагог може отримати практичну допомогу в організації роботи з дітьми, а батьки можуть проконсультуватися з приводу розвитку дитини, отримати відповіді на питання про педагогічний процес в дошкільному закладі. 

Ще одне завдання вихователя-методиста, мабуть, найважливіше, - розуміти і правильно оцінювати сили і можливості кожного педагога, знати, що важливо для нього в житті, до чого він прагне, щоб задовольнити потребу кожного педагога в повазі, визнанні та самореалізації.

Формування високої патріотичної свідомості закладається з раннього дитинства. "Допоможе пес Патрон". Ось таке цікаве інтегроване заняття відбулося у молодшій групі №7 під керівництвом вихователя Синявської Наталії. Малюки вивчали національні символи українців (вишиванка, віночок) і робили це з великим задоволенням під час практичної, музичної, дослідницької діяльності. А пес Патрон завжди приходив на допомогу.

Атестація- важливий період в житті кожного педагога.  Творчі звіти педагогів у ЗДО - завжди цікавий та відповідальний методичний  захід. Вихователі Скиба О., Синявська Н., Василишин С., Мельник Л., Видаш О. творчо презентували  свої здобутки за міжатестаційний період.

08.02.2023р.Критичне мислення - одна з найважливіших навичок, яких сьогоднішні дошкільники потребуватимуть у майбутньому.
Сьогодні на засіданні професійної спільноти вихователів за освітнім напрямом БКДО " Мовлення дитини" , що відбулося  у ЗДО 52 ( директор Світлана Стасюк),  говорили про умови, які необхідно  створити, щоб розвивати критичне мислення .
Вихователь - методист ЗДО 52 Раїса Захарчук детально проаналізувала прийоми, що сприяють розвитку критичного мислення на заняттях з мовленнєвого спілкування :  ранкове коло, полілог, мозковий штурм, асоціативний ланцюг, кубик Блума, кола Венна, синквейн,  кошик ідей, метод передбачення, зміна ракурсу. Здивуванню не було меж!  Цікаво, доступно, лаконічно педагог переконала слухачів у необхідності та доцільності використання цих прийомів.
Педагоги переглянули фрагменти  онлайн занять ( вихователі ЗДО  52 Тетяна Карпець та Наталія Синявська) і  на практиці переконалися як  цікаво дітям, коли педагоги застосовують технологію критичного мислення,   що сприяє розвитку зв'язного мовлення . 

З метою ознайомлення педагогів з інноваційною програмою "STREAM-освіта або Стежинки у Всесвіт" у ЗДО№52 вихователем-методистом Захарчук Р.В. було організовано та проведено інтерактивний семінар-практикум за темою: "STREAM-освіта в дитячому садку". Альтернативна програма зацікавила всіх присутніх педагогів.

18.10.2022р. у ЗДО було проведено інтерактивну форму методичної роботи "Майстер- клас" для педагогів з питання: "Розвиток критичного мислення дошкільників".Захід підготувала вихователь-методист Захарчук Р.В.Не дивлячись на воєнний стан, педагоги продовжують удосконалювати свою професійну майстерність, адже покоління дітей, які зараз виховуються в ЗДО, будуть жити в європейській, сучасній, багатій ,високо освідченій Україні.

03 грудня 2020 року у ЗДО було організовано та проведено інтерактивну консультацію для педагогів з питання: «Використання блоків З.Дьєнеша у формуванні математичної компетенції дошкільників». Педагоги приймали активну участь у проведенні методичного заходу. Консультацію підготувала вихователь-методист Захарчук Р.В. Під час проведення заходу були дотримані всі  заходи безпеки.

12.12.2019р. у ЗДО відбулося чергове засідання школи ППД під керівництвом вихователя Пилипчук О.Ф. Під час засідання педагоги ознайомились з новими зображувальними техніками та прикрасили своїми роботами інтер'єр ЗДО.

     
     

 Інтерактивна консультація з елементами тренінгу «Ігрові можливості конструктора «LEGO»  відбулася у ЗДО 20.11.2019р. Вихователь-методист Захарчук Р.В. познайомила педагогів з цікавими прийомами та розвивальими можливостями конструктора LEGO. Педагоги із задоволенням застосовували отримані знання на практиці під час тренінгу.

   
     

 31 жовтня 2019 року відбулося засідання творчої групи з впровадження педагогічного досвіду вихователя Дідух А.В. з питання: «Театралізована діяльність як засіб духовного збагачення дітей дошкільного віку». Під час засідання педагоги познайомились з  цікавою інноваційною технологією «плейбек-театр», мали можливість на практиці взяти участь у виставі традиційного театру та «плейбек-театру», познайомились з цікавими авторськими доробками Дідух Алли Валентинівни та отримали цікаві рекомендації від «вихователя-методиста».

10 квітня 2019 року у ЗДО відбулося друге засідання семінару-практикуму з питання «Формування ціннісних орієнтацій дошкільників відповідно до основних вимог Базового компоненту дошкільної освіти».

Під час теоретичної частини педагоги ознайомилися із психолого-педагогічним супроводом становлення базових цінностей дошкільників, приймали активну участь у інтерактивних вправах, працювали в групах під час прийому «кубування».

Під час практичної частини переглянули заняття етичного змісту в гр. №4 (вихователь В’юн Г.В.), гр. №10 (вихователь Олінчук О.В.), гр.№8 (інструктор з фізкультури Наумець Н.А.), зміст яких був спрямованим на виховання у дітей гостинності, працелюбності, совісності.

«Рефлексійна мішень» дала можливість оцінити участь кожного педагога у роботі семінару-практикуму.

  22-23 листопада 2018 року у закладі було організовано та проведено колективний перегляд занять та інших заходів до педагогічної ради, яка присвячена  питанню формування моральної вихованості дошкільників засобами художньої літератури. У колективному перегляді брали участь всі педагоги ЗДО. Вихователь середньої групи № 6 Кірікова С.В., спеціаліст вищої категорії провела заняття з теми: «Бесіда-обговорення художнього твору Лесі Українки «Три метелики» з опорою на картину», вихователь старшої групи № 7 Немира І.О., спеціаліст ІІ категорії , підготувала заняття з теми: «Морально-етична бесіда за темою: «Любов до мами» (за казкою В.Сухомлинського «Сьома дочка»)», музичний керівник Павлюк Л.І. підготувала музично-літературну розвагу за казкою «Ріпка» (за І.Франком). Всі заходи були проведені на високому методичному рівні з використанням інноваційних технологій та мультимедійних засобів та були високо оцінені учасниками колективного перегляду.

15 листопада 2018р. у ЗДО відбулося засідання школи педагогічного досвіду, під час якого вихователь Пилипчук О.Ф. ділилась досвідом роботи з навчання дітей зображувальних навичок та розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку. Під час практикуму педагоги створили цікаві авторські творчі роботи у новій техніці.

12 листопада 2018 року до 100-річчя з Дня народження В.Сухомлинського у ЗДО було проведено педагогічні читання, присвячені літературній та педагогічній спадщині великого педагога і гуманіста Василя Сухомлинського.

 

 

 31 жовтня 2018р. у ЗДО відбулося засідання семінару-практикуму для педагогів за темою: «Формування ціннісних орієнтацій дошкільників відповідно до основних вимог Базового компоненту дошкільної освіти». До семінару-практикуму було переглянуто заняття з розвитку етичних уявлень з теми «Доброта і злість» за казкою З.Катаєва «Квітка-семицвітка», яке підготувала вихователь старшої групи №7 Синявська Н.А., та  заняття з теми: «Щедрість і жадібність» за казкою «Двоє жадібних ведмежат» вихователь середньої групи №6 Павелко Г.Б. під час теоретичної частини педагоги отримали багато цікавої інформації, брали участь у дослідницько-пошуковій діяльності, інтерактивних іграх.

 22.10.2018р. У ЗДО відбулося засідання школи педагогічного досвіду, під час якого вихователь вищої категорії, «вихователь-методист» Дідух А.В. надала «майстер-клас» для педагогів садка з питання використання театралізованої діяльності у ЗДО та познайомила педагогів із журналом «Методична скарбничка вихователя дитячого садка» в якому надруковані матеріали з досвіду роботи педагога над проектом «Вірш у подарунок».

  17.05.2018р. у ДНЗ було проведено тренінг для педагогів та батьків з питання: "Використання інноваційних оздоровчих технологій у роботі з дошкільниками". Серед великої кількості сучасних технологій найбільший інтерес у вихователів викликали такі технологій як: стретчинг, степ-аеробіка, звукова дихальна гімнастика та інші. Сподіваємось, що навчання дорослих набагато покращить здоров'язбережувальний ефект освітнього процесу.

  20.03.2018р. до дня народження Ліни Костенко у ДНЗ відбулися педагогічні читаня за творчістю відомої поетеси. Педагоги ближче познайомились із життєвим та творчим шляхом відомої української поетеси. У виконанні педагогів Видаш О.Я., В’юн Г.В., Богинської Т.С., Ткач Л.О. прозвучали вірші Л.Костенко. До уваги присутніх була представлена добірка пісень відомих українських виконавців на слова Л.Костенко.

  З 19.03 по 22.03.2018р. у ДНЗ пройшли творчі звіти педагогів, що атестуються у 2017-2018 навчальному році. Вихователі ретельно готувались до цієї події та достойно представили свої авторські доробки перед педагогічним колективом. Цікаві посібники представили вихователі Омарова О.А., Ткач Л.О., Павлюк Л.В., Богинська Т.С., Скиба О.П.

  Творчі звіти педагогів розпочалися 14 березня 2018р. Члени атестаційної комісії та члени педагогічного колективу відвідали заняття у вихователів, що атестуються: Богинської Т.С., Видаш О.Я., Омарової О.А., Ткач Л.О., Павлюк Л.В. Педагоги у роботі з дітьми використали сучасні інноваційні програми: пісочну терапію, пальчикову гімнастику, інтерактивні методи роботи, за що отримали високу оцінку своїх колег.

13.02.2018р. у ЗДО відбулося засідання методичного об'єднання вихователів міста з питання правовоїосвіти дошкільників. Під час засідання вихователі мали можливість переглянути інтегроване заняття у молодшій групі №8 з теми: "Світ казки, в якому завжди сонячно", яке підготувала вихователь вищої категорії Скиба О.П. та музично-літературну розвагу "Подорож до країни прав" у старшій групі №5 (вихователь Князєва Л.М., спеціаліст вищої категорії). 

Вихователі також взяли участь у інтерактивній формі методичної роботи "Правова хвилинка" з використанням "мозкового штурму", познайомились із новинками методично\ літератури, системою роботи закладу з питання правового виховання, який був представлений у вигляді доповіді-презентації вихователем-методистом Захарчук Р.В. На засіданні методичного об'єднання були присутні: Лукащук Л.М.- методист КУ "Рівненський міський методичний кабінет"; Романюк О.О.- керівник методичного об'єднання; та вихователь-методист ЗДО №28.

30.01.2018р. у ЗДО відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників "Спортивні ігри і вправи - ефективний засіб фізичного виховання дошкільників". Під час семінару були використані інтерактивні форми роботи та інформаційно-комунікативні технології.

 Школа передового педагогічного досвіду - активна форма методичної роботи. "Вихователь-методист" Пилипчук О.Ф. спеціаліст високого класу та майстер на всі руки. Досвідом своєї роботи вона поділилася з колегами під час чергового засідання "майстер-класу" з образотворчої діяльності. на цей раз вихователі вивчали основи роботи з ниткографії. Під час занять у школі ППД вихователі не тільки вчаться та переймають досвід, а й отримують емоційне та психологічне розвантаження.