Захарчук Раїса Василівна,

Спеціаліст вищої категорії, 

Відмінник освіти України

 

 

Вихователь-методист займається методичною роботою та організує весь освітньо-виховний процес у дитячому садку.

Якщо коротко, то вихователь-методист аналізує, планує, організовує, координує, контролює діяльність педагогічного колективу.

Разом із завідувачем ДНЗ він керує колективом дитячого садка, беручи участь у добиранні кадрів, у розробленні та впровадженні програм розвитку та педагогічних планів.

Вихователь-методист проводить ґрунтовну методичну роботу у педагогічному колективі: відкриті заняття для вихователів, семінари-практикуми, індивідуальні та групові консультації.

Крім того, він бере участь у роботі з батьками: готує інформації, випускає методичні рекомендації, що присвячені сімейному вихованню та ін.

Робоче місце вихователя-методиста, як відомо, методичний кабінет. Там кожен педагог може отримати практичну допомогу в організації роботи з дітьми, а батьки можуть проконсультуватися з приводу розвитку дитини, отримати відповіді на питання про педагогічний процес в дошкільному закладі. 

Ще одне завдання вихователя-методиста, мабуть, найважливіше, - розуміти і правильно оцінювати сили і можливості кожного педагога, знати, що важливо для нього в житті, до чого він прагне, щоб задовольнити потребу кожного педагога в повазі, визнанні та самореалізації.

 ПЛАН РОБОТИ 

ДНЗ № 52 ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧОГО НАПРЯМКУ

 на ТРАВЕНЬ 2018 року

Відкрити...

  17.05.2018р. у ДНЗ було проведено тренінг для педагогів та батьків з питання: "Використання інноваційних оздоровчих технологій у роботі з дошкільниками". Серед великої кількості сучасних технологій найбільший інтерес у вихователів викликали такі технологій як: стретчинг, степ-аеробіка, звукова дихальна гімнастика та інші. Сподіваємось, що навчання дорослих набагато покращить здоров'язбережувальний ефект освітнього процесу.

13.02.2018р. у ЗДО відбулося засідання методичного об'єднання вихователів міста з питання правовоїосвіти дошкільників. Під час засідання вихователі мали можливість переглянути інтегроване заняття у молодшій групі №8 з теми: "Світ казки, в якому завжди сонячно", яке підготувала вихователь вищої категорії Скиба О.П. та музично-літературну розвагу "Подорож до країни прав" у старшій групі №5 (вихователь Князєва Л.М., спеціаліст вищої категорії). 

Вихователі також взяли участь у інтерактивній формі методичної роботи "Правова хвилинка" з використанням "мозкового штурму", познайомились із новинками методично\ літератури, системою роботи закладу з питання правового виховання, який був представлений у вигляді доповіді-презентації вихователем-методистом Захарчук Р.В. На засіданні методичного об'єднання були присутні: Лукащук Л.М.- методист КУ "Рівненський міський методичний кабінет"; Романюк О.О.- керівник методичного об'єднання; та вихователь-методист ЗДО №28.

 

30.01.2018р. у ЗДО відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників "Спортивні ігри і вправи - ефективний засіб фізичного виховання дошкільників". Під час семінару були використані інтерактивні форми роботи та інформаційно-комунікативні технології.

 Школа передового педагогічного досвіду - активна форма методичної роботи. "Вихователь-методист" Пилипчук О.Ф. спеціаліст високого класу та майстер на всі руки. Досвідом своєї роботи вона поділилася з колегами під час чергового засідання "майстер-класу" з образотворчої діяльності. на цей раз вихователі вивчали основи роботи з ниткографії. Під час занять у школі ППД вихователі не тільки вчаться та переймають досвід, а й отримують емоційне та психологічне розвантаження.

Інтерактивні форми і методи стали невід'ємною частиною методичної роботи у ДНЗ. Вихователем-методистом Захарчук Р.В. була проведена консультація з елементами тренінгу з питання: "Використання музичних флеш-ігор у повсякденному житті дошкільників". Вихователі отримали не тільки консультацію з питання, яке їх цікавило, але й змогли повправлятися у використанні різноманітних ігор, які останнім часом стали дуже популярними. Отримані знання вихователі із задоволенням використають у роботі з дошкільниками.

Готуючись до педагогічної ради з теми: «Педагогічний супровід екологічної освіти дошкільників у ДНЗ» у дошкільному закладі було організовано та проведено ряд заходів, а саме: семінар-практикум з питання: «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку», консультація для вихователів з питання: «Технологія використання казки у формування основ екологічної культури дітей дошкільного віку»,

колективний перегляд занять за освітнім екологічним проектом «Папір – наше багатство»: інтегроване заняття: «Ознайомлення з властивостями паперу» з дітьми молодшої групи № 7 (вихователь Синявська Н.А.), заняття з художньої праці у середній групі № 13 «Чарівні перетворення паперу» (вихователь Дідух А.В.), інтегроване заняття «Папір своїми руками» - старша група № 6 (вихователь Видаш О.Я.), заняття з фізичного розвитку з атрибутами, виготовленими із використаних газет – старша група № 9 (інструктор з фізкультури Наумець Н.А.). Вище згадані заходи сприяли підвищенню фахової майстерності та професійному зростанню педагогів ДНЗ, покращенню рівня самоосвіти з питання формування екологічної культури дітей дошкільного віку.

Переглянути фото...

Готуючись до педагогічної ради,  методична служба ДНЗ організовує та проводить низку заходів з метою підвищення фахового рівня педагогічних працівників. 18 жовтня 2016 року  вихователем-методистом Захарчук Р.В. було проведено   засідання інтерактивного семінару з питання: «Сучасні проблеми економічного виховання дошкільників», під час якого за допомогою різноманітних інтерактивних ігор та вправ  педагоги отримали нові знання з питання формування основ економічної культури дошкільників та  вивчали сучасні форми і методи роботи з дітьми  з проблемного питання. Зацікавили педагогів  і  інновації у дошкільній освіті, а  саме: програма комплексної соціальної та фінансової освіти дітей від 3 до 7 років «Афлатот» та інтегрований курс «Дошкільнятам – освіта для сталого розвитку».

09 лютого на базі дошкільного закладу було проведено міське засідання методичного об’єднання вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів. На м/о були запрошені начальник відділу дошкільної освіти Ремизович Г.М.,  методист КУ РММК Лукашук Л.М. Під час засідання   обговорювались актуальні питання методичного супроводу національно-патріотичного виховання дошкільників. Під час засідання м/о  використовувався комплексний підхід до розв’язання даної проблеми, інноваційні форми і методи роботи з педагогами і дітьми. До уваги учасників м/о  була представлена доповідь-презентація вихователя-методиста Захарчук Р.В. з досвіду роботи ДНЗ, перегляд та аналіз інтегрованих занять (група № 8, тема: «Рівне-чарівне», вихователь вищої категорії Олексієвець Т.С., група № 14, тема: «Подорож до майстерні ремісників», вихователь першої категорії Олексін Т.М.).  Діти середньої групи № 8 мали можливість перетворитися на птахів та побачити рідне місто з висоти пташиного польоту, а вихованці старшої групи № 14 показали неабиякі здібності у мистецтві лозоплетіння. Робота зі слухачами була побудована на інтерактивних формах навчання (інтерактивна гра «Метод 6 капелюшків Едварда де Боно» та інші).

20 жовтня 2015 року у дитячому садку відбулося засідання семінару-практикуму для вихователів з питання: «Сучасні підходи до національно-патріотичного виховання дошкільників». Вихователі  прийняли активну участь у обговоренні актуальних проблем  виховання маленьких патріотів засобами народознавства, казки та народних промислів  та з інтересом  переглянули відкриті заняття у молодшій групі № 13 (Тема заняття «Стежками бабусиних казок», вихователь Дідух А.В.) та середній групі № 10 (Тема заняття «Народні  ремесла», вихователь Пилипчук О.Ф.)