Багатьом знайома така ситуація, коли тато весь тиждень працює, один з вихідних там же, а другий вихідний виявляється тим святим днем, коли тато відпочиває й турбувати його не можна. Або тато їде на полювання, на риболовлю, на тренування, у лазню із друзями тощо. Багато матусь скаржаться на татусів, але лише деякі розуміють, як можна змінити ситуацію.

                                Що відбувається, якщо тато уникає виховання дитини?

Спочатку діти нудьгують, потім звикають і вже не сподіваються поспілкуватися з татом. А потім узагалі відвикають, а в ті рідкі моменти, коли тато все-таки є, уже самі уникають спілкування з ним.

І все-таки роль тата у вихованні дітей – як хлопчиків, так і дівчаток – величезна. Визнаний факт: навіть рідкий і відсторонений тато корисніший, ніж його цілковита відсутність. Адже дитині значно спокійніше, якщо вона знає, що тато є, але зараз «На роботі» або «У відрядженні».

А якщо тато не хоче спілкуватися з дітьми? Як діяти, якщо він розповідає мамі, що йому важко спілкуватися з маленькою дитиною, нехай підросте, і тоді...

Почнемо спочатку. Татусі можуть навіть не уявляти, наскільки вони важливі для власних дітей. Розкажіть їм про це. Про те, що для хлопчика батько - це еталон, приклад для наслідування, той, хто показує, як у цьому житті має поводитися справжній чоловік.

А для дівчинки тато – це той чоловік, який захищає її, любить і захоплюється, уміє дарувати подарунки й просто є поруч.

Для того щоб тато спілкувався з дитиною, він повинен мати таку звичку, що формується роками. Інакше кажучи, не чекайте, що тато, який не спілкувався з малюком, раптом виявлятиме цікавість до дорослого сина або дочки. Від самого народження дитини залучайте тата до годування, прогулянок, укладання. Якщо ви будете постійно відгороджувати його від турбот про дитину та проблем, пов'язаних з вихованням, він так і залишиться байдужим.

Намагайтеся влаштовувати спілкування тата з дітьми наприклад, купуючи їм квитки на улюблений футбол або фільм, даючи можливість поспілкуватися вдома ввечері або у вихідний.

Нерідко татусі можуть пасувати перед труднощами, коли діти вередують, поводяться так, що дорослі губляться й не знають, як їм поводитися. Але чоловіки не люблять, коли їм дають поради, сприймаючи їх як бажання домінувати, виставити їх некомпетентними. Тому краще запропонувати книгу про виховання, що раптом опиниться в потрібний час у потрібному місці. Чоловік охочіше «порадиться» з автором, ніж зі своєю дружиною.

Не налаштовуйте дітей проти тата, навіть якщо у нього чимало недоліків. А в кого їх немає? Тато – така сама людина, як і всі, і має право на помилки й недоліки. Але у присутності дитині говорити про це не варто. Не обговорюйте татусеву поведінку, навіть якщо він не дотримав обіцянок, майже не буває вдома, не вміє чогось полагодити, грати в комп'ютерні ігри, не занадто багато заробляє тощо. В очах дитини тато завжди має залишатися справжнім супергероєм. Тоді ставлення дитини до нього буде правильним і ніжним. Отже, і тато ставитиметься до дитини з більшим почуттям і увагою.

Не потрібно з'ясовувати свої взаємини з татем, якщо дитина це чує, перебуває поруч. Досить часто сімейні конфлікти у присутності дитини сприяють тому, що взаємини між дитиною й татом псуються. Це тому, що дитина майже завжди сприймає все на свою адресу, уважаючи себе джерелом домашніх сварок.

Спільні справи – ось що зближує дітей і тата. Наприклад, якщо вони разом займаються спортом, пораються по господарству, подорожують, улаштовують свята. Мама може запропонувати ідею, трішки допомогти, але все-таки ініціативу має виявляти тато.

Нерідко татусі можуть пасувати перед труднощами, коли діти вередують, поводяться так, що дорослі губляться й не знають, як їм поводитися. Але чоловіки не люблять, коли їм дають (поради, сприймаючи їх як бажання домінувати, виставити їх некомпетентними. Тому краще запропонувати книгу про виховання, що раптом опиниться в потрібний час у потрібному місці. Чоловік охочіше «порадиться» з автором, ніж зі своєю дружиною.

Мамі не варто критикувати тата, якщо він не занадто вміло одяг дитину за її відсутності або нагодував якось не так. Тато, як і будь-який чоловік любить бути успішним, він чекає, що мама його похвалить, адже він гідно витримав випробування, що не кожному під силу – залишився з дитиною, поки мама пішла у справах, або провів з нею один-два вихідні. Тому похвала – найкращий стимул для тата, що допоможе йому й далі спілкуватися з дітьми. Заохочуйте татусеве прагнення поспілкуватися з дитиною, менше критикуйте й оцінюйте. 1 ви побачите, що такого спілкування стане більше.

Не потрібно з'ясовувати свої взаємини з татом, якщо дитина це чує, перебуває поруч. Досить часто сімейні конфлікти у присутності дитини сприяють тому, що взаємини між дитиною й татом псуються. Це тому, що дитина майже завжди сприймає все на свою адресу, уважаючи себе джерелом домашніх сварок.

Практично всі батьки, особливо татусі, скаржаться на брак вільного часу, на те, що через роботу вони не можуть приділити його багато своїй дитині. Вихід є. Татусь може брати дитину із собою на роботу або навіть іноді у відрядження, у компанію друзів або коли вирушає «у справах». Такі спільні поїздки й спілкування дуже корисні для дитини, адже вона бачить, чим її тато займається тоді, коли відсутній удома.

Існує думка, що, на відміну від жінок, у чоловіків яскраво виражений батьківський інстинкт. Що чоловіки простіше ставляться до дитячих проблем, не сприймаючи їх серйозно. Але це лише зовнішні прояви. Так, чоловіки не схильні виказувати своїх емоцій, але вони переживають нітрохи не менше від жінок. Тому не варто недооцінювати чоловіка, уважаючи, що власні діти йому байдужі. Напевне, він не вміє виявити свою любов, тому й виглядає таким відстороненим і чужим. Отже, заохочуйте будь-які прояви любові й уваги до дитини з боку тата.